Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

TOZD aktywizuje

02-01-2013

Ponad 630 osób wzięło w 2012 r. udział w spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w ramach popularyzowania wiedzy dotyczącej oświaty, wychowania i wartościowego trybu życia wśród mieszkańców Dzierżoniowa.

Projekt był realizowany w 10 blokach tematycznych w drugie robocze czwartki miesiąca w pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie przy ulicy Mickiewicza 1 oraz w Operze Wrocławskiej. Adresowany był do dzierżoniowian w każdym wieku, którzy byli ciekawi wiedzy z różnych dziedzin, szukali kontaktu z drugim człowiekiem i możliwości rozwoju, chcieli oderwać się od codzienności, a nawet odpocząć. W rezultacie zdobyli nową wiedzę, ciekawie spędzili czas w towarzystwie osób otwartych na świat, obcowali z literaturą, historią, muzyką i sztuką. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że uczestnicy projektów utrzymują ze sobą kontakty towarzyskie, wybierają się na wspólne wycieczki, spacery, spędzają ze sobą urlopy, a także zachęcają do udziału w wykładach swoich znajomych. O trwałości projektu stanowi zwiększona ilość uczestników w projekcie w stosunku do roku poprzedniego oraz liczba nowych osób, które przychodziły na spotkania.

Tematyka spotkań w 2012 r. była następująca: „Polacy –naród patriotów i warchołów?”, „Teoria i praktyka radzenia sobie ze stresem”, „Polskie królowe. Żony polskich królów”, „Życie i twórczość Jerzego Nowosielskiego”, „Różne dziedziny sztuki wobec holokaustu”, „Czytadła”- czyli o literaturze łatwej, lekkiej i przyjemnej”, „Kościoły i życie religijne w Polsce”, „Motyw domu w literaturze”, „Aparat bezpieczeństwa w PRL-u – mity i prawdy” oraz „ Niezwykła poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego”. Oprócz tego uczestnicy projektu mieli możliwość wyjazdu do opery na „Cyganerię” i „Bal maskowy”.

Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 13 tys zł, z czego 3 tys. pochodziło z budżetu Dzierżoniowa. Działania TODZ będą kontynuowane w 2013 r. Wszyscy mieszkańcy miasta będą na nich mile widziani.

Polecane informacje:

 • Zgorszony przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja projekt zajmuje 12 miejsce, na 99 projektów przyjętych do realizacji. To wyniki pierwszego konkursu unijnego w ramach rozdania 2014-2020

  Dzierżoniowski WIK bliski pozyskania 32 milionów

  Zgołoszony przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja projekt zajmuje 12 miejsce, na 99 przyjętych do realizacji. To wyniki pierwszego konkursu unijnego w ramach rozdania 2014-2020

  Czytaj dalej
 • W ramach VI Powiatowego Dnia Dawcy 1 czerwca między 10.00-18.00 potrwa rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Od godz. 9.00 do 16.00 będzie natomiast można oddać krew w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

  Zostań dawcą – uratuj komuś życie

  W ramach VI Powiatowego Dnia Dawcy 1 czerwca między 10.00-18.00 potrwa rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Od godz....

  Czytaj dalej
 • Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski był jednym z prelegentów konferencji poświęconej współpracy samorządów w obszarach funkcjonalnych. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

  Dzielimy się partnerskimi doświadczeniami

  Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski był jednym z prelegentów konferencji poświęconej współpracy samorządów w obszarach funkcjonalnych. Uczestniczyli w niej przedstawiciele...

  Czytaj dalej
 • Realizowane w tym roku inwestycje usprawnią komunikację i znacząco wpłyną na wygląd naszego miasta. Polecamy relację fotograficzną.

  Na jakim etapie są dzierżoniowskie inwestycje?

  Realizowane w tym roku inwestycje usprawnią komunikację i znacząco wpłyną na wygląd naszego miasta. Polecamy relację fotograficzną.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
16
18
19
20
23
24
25
26
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain22°C

17°C

JutroLight rain21°C

19°C

więcej
Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne